Jesteś w trybie podpowiedzi Wyłącz
PLATFORMA INFORMACYJNA DLA SPECJALISTÓW I INWESTORÓW RYNKU FINANSOWEGO
 • Wysokowydajny interfejs do przeglądania globalnego rynku obligacji
 • Pełne informacje o prawie 500 000 obligacji из 180 krajów
 • 100% pokrycia euroobligacji na całym świecie
 • Ponad300 źródeł
 • Dane rankingowe wszystkich międzynarodowych i lokalnych agencji rankingowych
 • Dane giełdowe z 100 światowych placówek handlowych
 • Intuicyjny, szybki interfejs użytkownika
 • Dostęp do danych przez stronę internetową, aplikację mobilną i dodatek do programu Microsoft Excel

Grupa Marvipol pozyskała 60 mln zł z emisji obligacji

5 grudnia 2013
Mariusz Książek poinformował, iż Grupa Marvipol zacieśnia współpracę z finansowymi inwestorami instytucjonalnymi, które dzisiaj objęły trzyletnie obligacje Marvipol S.A. o wartości 60 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na wykup obligacji Marvipol S.A. zapadających w grudniu br. i styczniu 2014 r.

- Grupa Marvipol po raz kolejny udowadnia, że jej efektywny model biznesowy i nieskazitelna historia wywiązywania się z zobowiązań biznesowych czyni z niej pożądanego partnera dla wiodących instytucji finansowych działających w Polsce. Nie ukrywamy satysfakcji z zacieśnienia współpracy z finansowymi inwestorami instytucjonalnymi, nie mam cienia wątpliwości, że interesariusze Marvipol będą zadowoleni z efektów zawartej dziś umowy – ocenia Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol S.A.

Obligacje nowej emisji zostaną docelowo zabezpieczone na gotowych lokalach mieszkalnych i użytkowych z II i III etapu inwestycji Apartamenty Mokotów Park. – Refinansowanie inwestycji Apartamenty Mokotów Park pozwoli nam kontynuować sprzedaż mieszkań i lokali użytkowych bez presji czasu i tym samym zrealizować odpowiednio wyższą marżę na sprzedaży – podkreśla Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol S.A.

. Konstrukcja zabezpieczenia jest atrakcyjna dla inwestorów - gotowe lokale to wygodne, łatwo zbywalne aktywa. Ustanowione na rzecz obligatariuszy zabezpieczenie umożliwi też sprawną sprzedaż mieszkań i lokali użytkowych z inwestycji. Z punktu widzenia kupującego proces uwalniania hipoteki przy sprzedaży będzie przebiegał podobnie jak w przypadku projektów finansowanych kredytami bankowymi – wyjaśnia Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipol S.A.

Pozyskane od inwestorów środki Grupa Marvipol przeznaczy na spłatę pozostałej do rozliczenia części kredytu inwestycyjnego, z którego finansowana była budowa osiedla Apartamenty Mokotów Park, jak również współfinansowanie wykupu obligacji korporacyjnych przeznaczonych do wykupu w grudniu 2013 i styczniu 2014 r. – Ze względu na warunki emisji zbliżających się do wykupu obligacji Grupa nie była zainteresowana ich rolowaniem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsekwentnie zmieniamy też strukturę naszego zadłużenia na rzecz kredytów bankowych oraz długu korporacyjnego skonsolidowanego w rękach finansowych inwestorów instytucjonalnych – dodaje Sławomir Horbaczewski.

Grupa Marvipol
Organizacja — Marvipol
 • Pełna nazwa
  Marvipol S.A.
 • Branża
  Budownictwo i rozwój

Inne wiadomości firmowe